• Nocowanie w szkole

• W piątek IIa nocowała w szkole 😀 Był grill, było disco, bajka na dobranoc i inne atrakcje. Dzieci spisały się na medal!!! Po wspólnym śniadaniu i ciepłej herbatce wszyscy wrócili do domu 😉😘❤️

• Jak powstaje książka

• 7 maja uczniowie klasy IIa  uczestniczyli w warsztatach pt.: „Jak powstaje książka?”, które poprowadziła autorka i właścicielka wydawnictwa „Kurza Stopka”🐔 Joanna Tyluś-Malak.

• TALENT SHOW

Ruszają zapisy do szkolnego konkursu

„TALENT SHOW

Daj się poznać z innej strony!!!

Pokaż swoją pasję! Nie ukrywaj się!

Kategorie: wokal, taniec i rozmaitości.

Wybierz najlepszą dla swojego TALENTU kategorię.

Zgłoś się do konkursu!!!

Konkurs odbędzie się w ramach obchodów Tygodnia Przyjaźni i Tolerancji

06.06.2024 r. o godz. 9.15 w sali gimnastycznej

Zapisy są do dnia 29.05.2024 r. u pedagogów.

Szczegóły w regulaminie.

Pedagodzy:

Arleta Fabjańczuk Sebastian Miesiąc

• Konkurs plastyczny „Sport to zdrowie”

• Drodzy Uczniowie, zachęcamy Was do wzięcia udziału w plastycznym konkursie pt. „Sport to zdrowie” organizowanym w ramach obchodów Tygodnia Przyjaźni i Tolerancji.

Uczestnicy konkursu:
            Konkurs adresowany jest do uczniów z klas 1-3.

Termin i miejsce składania prac : prace należy składać u wychowawców klas   do 24.05.2024

Przedmiot konkursu:
            -zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej zachęcającej do aktywnego spędzania czasu oraz popularyzacja sportu
            - rezultatem konkursu będzie utworzenie okolicznościowej wystawy na terenie szkoły.

Warunki uczestnictwa:
            - na konkurs należy przekazać pracę plastyczną ( podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz numerem klasy ) wykonaną samodzielnie, dowolną techniką, nawiązującą do tematu konkursu,
            - format pracy nie może być większy niż A3.

Pedagodzy szkolni.

• UWAGA KONKURS !!!

•      W ramach obchodów Tygodnia Przyjaźni i Tolerancji, pedagodzy szkolni zapraszają uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie dziennikarskim na napisanie artykułu „ Ciemne strony Internetu „. Podpisane prace należy składać u waszych polonistów do 24.05.2024 ( tekst A4 pisany komputerowo, mile widziana dodatkowa grafika ). Na zwycięzców czekają okolicznościowe nagrody.

Zapraszamy.

Szkolni pedagodzy.

• UWAGA KONKURS !!!

•      W ramach obchodów Tygodnia Przyjaźni i Tolerancji, pedagodzy szkolni zapraszają uczniów klas 4 do 6          do udziału w konkursie plastycznym „Postaw na marzenia, nie na uzależnienia”. ( technika dowolna, format A3 ). Wszystkie prace będą wykonywane na zajęciach plastyki. Na zwycięzców czekają nagrody.

Zapraszamy.

Szkolni pedagodzy.

• Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Uczniowie klas ósmych, omawiając tematy o dźwięku na lekcjach fizyki, zwrócili uwagę na wpływ hałasu na osoby przebywające w szkole. Powstały prace, które podkreśliły, że hałas w szkole stanowi bardzo poważny problem. Dokonany pomiar poziomu hałasu podczas przerw wyniósł od 68,4 a 87,9 dB i stanowi podstawę, by stwierdzić, że hałas ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne oraz dobre samopoczucie młodzieży, nauczycieli i personelu.

ZAPAMIĘTAJCIE!!!

Hałas to główny czynnik powodujący stres i uszkodzenia słuchu. Wysoki poziom tła akustycznego wymusza podnoszenie głosu, co negatywnie wpływa na struny głosowe. Dłuższe przebywanie w hałasie powyżej 65 dB zwiększa o 20% ryzyko zachorowalności na choroby układu krążenia (hałas podwyższa ciśnienie krwi). Nadmierny hałas zmniejsza wydajność i komfort nauki, utrudnia koncentrację, powoduje zmęczenie, rozdrażnienie, zakłócenia snu. Ponadto, hałas powyżej 35 dB utrudnia komunikację i zrozumienie mowy.

Istnieje wiele sposobów redukcji hałasu a jednym z nich jest edukacja na temat zagrożeń dla człowieka związanych z hałasem. Dbajmy o bezpieczny poziom hałasu, czyli od 30 do 45 dB.

Eliza Bodys

nauczyciel fizyki

• BAWIMY SIĘ W NIEBIESKI

• W naszej szkole odbyła się akcja prospołeczna „ Bawimy się w niebieski „w ramach obchodów tegorocznej edycji Niebieskich Igrzysk. Dzieci z klas najmłodszych uczestniczyły w zawodach sportowych, rysowały kredą, tworzyły tematyczne hasła, odbijały swoje niebieskie dłonie na arkuszach papieru, brały udział w zabawach z chustą animacyjną w rytm dziecięcych przebojów. Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym było wspólne odśpiewanie hymnu Niebieskich Igrzysk.  Wydarzenia takie mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Od 2022 roku Niebieskie Igrzyska stały się dla wielu szkół, przedszkoli, a nawet dla gmin i miast formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Miesiąca Wiedzy na temat autyzmu.

Składamy ogromne podziękowania dzieciom z klas 1-3 oraz ich wychowawczyniom za wsparcie i zaangażowanie.

Pedagodzy szkolni